آلونسو: مکلارن در 2018 رقابتی خواهد بود

مجله خودرو_فرناندو آلونسو بعد از عملکرد مکلارن در اولین روز تست بارسلونا معتقد است که رقابتی خواهند بود.

آلونسو در دور 6 ام با خارج شدن پیچ لاستیک اسپین و از پیست خارج شد.

راننده اسپانیایی 10 دقیقه مانده به وقت استراحت یک ساعته وارد پیست شد و در طول روز توانست 48 دور بزند و 1.160 ثانیه از صدرنشین کند باشد و در رتبه 5 ام ایستاد.

راننده اسپانیایی بعد از تست:”برای ما روز اول سخت و عجیبی بود. امروز صبح نتوانستیم دورهای زیادی ثبت کنیم و بعدازظهر خیلی سرد و بارانی بود.”

“اما وقتیکه بعدازظهر وارد پیست شدیم، در مقایسه با همیلتون و ساینز که در حال دور زدن بودن از لحاظ رقابت خوب بودیم. بخاطر همین احساسات متفاوتی نسبت به سال پیش داریم. وضعیت متفاوتی داریم.”

“تا ممکن است باید ماشین را توسعه بدهیم، باید تلاش کنیم که تنظیمات صحیح را پیدا کنیم. هدف اصلی تست زمستان نیز این است. تنظیمات بهتری برای سیستم تعلیق پیدا می‌کنید، قطعه های آیرودینامیکی تست می‌کنید.”

“تغییر دادن شرکت موتور تغییر بزرگی است و تلاش خواهیم کرد که از این به نحوه احسن استفاده کنیم. صاحب حس خوبی هستیم و انتظاراتمان واقعا خیلی بزرگ است.”

“در سالهای اخیر شکست های زیادی در آرزوهایمان داشتیم و امسال باید باثبات تر باشیم. خواهیم دید که چه اتفاقی خواهد افتاد. برای اینکه رقابتی تر نباشیم هیچ سببی نمی‌بینم. مکلارن اگر بهترین تاریخ فرمول یک نباشد یکی از بهترین ها است.”

“بعنوان کسی که می‌داند شاسی سال پیش و چیزهایی که سال پیش بدست‌ آورده‌ایم چه بوده است هیچ دلیلی برای رقابتی نبودنمان نمی‌بینم.”

“صاحب موتور جدیدی هستیم و باید ببینیم چگونه است. بجز ما دو تیم دیگر نیز از این موتور استفاده می‌کنند و درصورتیکه با مشکلی مواجه شویم برای حل کردن این مشکل کارکنان زیادی خواهند بود. خیلی تست می‌توانیم کنیم، کلی اطلاعات می‌توانیم بدست آوریم.”

آلونسو درباره اسپین نیز گفت:”در تست‌ها صد ها روزنامه‌نگار وجود دارد و همه چیز محاسبه می‌شود، ارزیابی می‌شود. این یکی از بزرگترین خطاهای فرمول یک است. در اینجا 100 دور می‌زنید و به لاستیک هیچ چیزی نمی‌شود، در استرالیا مسابقه می‌دهید و همه چیز خراب می‌شود.”

“اگر در گاراژ باشید، هیچکس درباره پیچ لاستیک هیچ چیزی نمی‌تواند بداند و نمی‌تواند نظر بدهد.”

“برای شما روز خوبی است، چون که چیزی وجود دارد که دربارش حرف بزنید! در اصل این یک مشکل کوچکی است اما از لحاظ ظاهری خیلی بزرگ است و همه می‌بیند. ماندن در خارج از پیست چیز بزرگی است. درحالیکه 6 تیم وجود دارد که گاراژ بسته‌ای دارند و همه آنها قطعه های ماشین را عوض می‌کنند. آنها یک عکس نیز ندارند.”

“وقتیکه در پیچ آخر بودم یک چیز عجیبی را حس کردم. می‌خواستم از تیم بپرسم لاستیک پنچر شده است یا نه اما وقتیکه از ماشین خارج شدم دیدم که این مشکل از پیچ لاستیک بوده است. زمان زیادی را از دست دادیم، همه چیز این است.”

آلونسو در پایان افزود:”برنامه ما این بود که صبح خیلی دور ثبت کنیم، برنامه متفاوتی داشتیم. وقتیکه این مشکل پیش آمد برنامه را تغییر دادیم. بعدازظهر نسبتا نرمال بود.”

“اگر درباره بعدازظهر حرف بزنم، بیشترین دور را من ثبت کردم. دیگران مشکلات زیادی داشتند اما برای ما شروع خوبی بود.”

“در ماشین حس خوبی داشتم. پتانسیل خوبی دارد. خیلی زود است که درباره عملکرد حرف بزنیم اما همه چیز طبق آنچه بود که انتظارش را داشتیم، همان چیزی بود که در تونل باد دیده بودیم…”

“اطلاعاتی که امروز بدست آوردیم، دقیقا با اطلاعاتی که از تونل باد بدست آورده بودیم یکی بود. بنظر من همه چیز خوب است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *