دوئل لامبورگینی اوراکان و آئودی R8

امروز اما در ششمین دوئل گروه سوپراسپرت‌ها، دو سوپراسپرت هم‌خانواده یعنی لامبورگینی اوراکان و آئودی R8 در برابر یکدیگر قرار گرفته‌اند.

لامبورگینی در نمایشگاه ژنو 2014 از جانشین مدل پرفروش گالاردو با نام اوراکان پرده‌برداری کرد. این سوپراسپرت جدید که از سه‌ماههٔ دوم سال 2014 به بازار آمد، با کد LP610-4 شناخته می‌شود که مثل دیگر محصولات لامبورگینی، عدد 610 به قدرت و عدد 4 به چهارچرخ محرک بودن آن اشاره دارد. لامبورگینی در این سوپراسپرت نیز مانند گالاردو از یک پیشرانهٔ 5.2 لیتری V10 تنفس طبیعی استفاده کرده که با آئودی R8 مشترک است. همان‌طور که از کد اوراکان مشخص است، این موتور 610 اسب بخار قدرت دارد درحالی‌که 560 نیوتن متر هم گشتاور تولید می‌کند. این نیرو توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه به هر چهارچرخ انتقال پیدا می‌کند. اوراکان همانند سلفش در دو نسخهٔ کوپه و اسپایدر تولید می‌شود. همچنین لامبورگینی در سال 2016 مدل دیگری از اوراکان را هم با کد LP580-2 معرفی نمود که از همان پیشرانهٔ 5.2 لیتری V10 استفاده می‌کند اما قدرت آن به 580 اسب بخار کاهش یافته و نیروی تولیدی آن فقط به چرخ‌های عقب انتقال پیدا می‌کند. همچنین این نسخهٔ ارزان‌تری از اوراکان بشمار می‌رود به‌نحوی‌که با قیمت 201 هزار دلار، حدود 40 هزار دلار از مدل LP610-4 ارزان‌تر است. در نمایشگاه ژنو امسال نیز عضو دیگری بنام LP640-4 پرفورمانته به خانوادهٔ اوراکان اضافه شد که وزن کمتر و قدرت بیشتری معادل 640 اسب بخار دارد و مدتی هم توانست رکورد سریع‌ترین خودروی تولیدی پیست نوربرگ‌رینگ را بنام خود ثبت کند؛ بنابراین هم‌اکنون اوراکان در پنج نسخهٔ مختلف تولید می‌شود. این سوپراسپرت ایتالیایی همچنین موفق شد عنوان سوپراسپرت سال 2014 مجلهٔ تاپ گیر را به دست آوَرَد.

آئودی با معرفی کانسپتی بنام لمانز کواترو در نمایشگاه ژنو 2003 پیش‌نمایشی از یک سوپراسپرت تولیدی را ارائه نمود. سپس نسخهٔ تولیدی این ماشین با نام R8 در نمایشگاه پاریس 2006 رونمایی شده و بدین ترتیب آئودی برای اولین بار پای به دنیای سوپراسپرت‌ها گذاشت. نسل اول R8 با دو پیشرانهٔ مختلف شامل یک واحد 4.2 لیتری V8 و یک نمونهٔ 5.2 لیتری V10 عرضه می‌شد که دومی با لامبورگینی گالاردو مشترک بود. نسل اول این سوپراسپرت آلمانی با تجربهٔ یک فیس‌لیفت و به‌روزرسانی در سال 2012 و همین‌طور عرضهٔ نسخه‌های مختلف تا سال 2015 روی خط تولید بود تا اینکه نوبت به نسل دوم رسید که برای اولین بار در نمایشگاه ژنو 2015 رونمایی شد. این نسل اما برخلاف نسل قبلی صرفاً با یک پیشرانه عرضه می‌شود و خبری از موتور هشت سیلندر نیست. همان‌طور که اشاره شد، پیشرانهٔ R8 با لامبورگینی اوراکان مشترک است که این یعنی در سینهٔ آن همان نیروگاه 5.2 لیتری V10 تنفس طبیعی قرار دارد؛ اما این موتور خود در دو نسخهٔ معمولی و پلاس ارائه می‌شود. نسخهٔ اول 540 اسب بخار قدرت دارد اما R8 V10 Plus از لحاظ خروجی پیشرانهٔ دقیقاً با اوراکان LP610-4 برابر است و 610 اسب بخار قدرت و 560 نیوتن متر گشتاور دارد. این نیرو بازهم دقیقاً مشابه اوراکان توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه به هر چهارچرخ منتقل می‌شود. البته آئودی یک نسخهٔ تمام الکتریکی از R8 را هم تولید کرد که 455 اسب بخار قدرت داشت اما چندی پیش تولید آن به دلیل عدم استقبال پایان یافت. این سوپراسپرت آلمانی هم‌اکنون در دو نسخهٔ کوپه و اسپایدر تولید می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *